Haberler

Niyana Yachts

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde, bu yıl 23 - 31 Ocak tarihleri arasında 47’ncisi gerçekleştirilen Boat Show Fuarı, kapılarını açtı. Almanya'nın Düsseldorf kentinde devam eden "Uluslararası Yat Fuarı"na katılan Türk firmaları, dünyada bu sektörde söz sahibi olduklarını gösterirken, kamu kurumları ve dernekler ise Türkiye'nin su altı güzelliklerini sergiliyorlar. Dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçi akının yaşandığı Uluslararası Düsseldorf Boat Show Fuarı’nda, Türkiye'den katılan firma, dernek ve kuruluşlar yoğun ilgi görüyor.

17 farklı bölümde kurulan fuarda, ultra lüks yatların yanı sıra dalgıç ve su sporları ürünleri de sergileniyor. Düsseldorf Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuara, bu yıl 60 ülkeden 1800 firma katılırken, Türkiye fuarda 34 firma ile temsil ediliyor. Fuarın dalış bölümünde ise, Türkiye’den 8’i dernek olmak üzere toplam 9 temsilcilik yer alıyor. Side Sualtı Müzesi’nin tanıtımı için fuar içerisinde kiralanan dev ekranlarda, müzeye ait görseller yer alıyor ve tüm dünyadan gelen ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Fuara katılan Türk firmaları ürettikleri lüks yatları, bazı dernek ve kamu kurumları da Türkiye'deki dalış merkezlerinin tanıtımını yapıyor. Bu kapsamda Birecik Barajı'nın yapımı sonrasında sular altında kalan ve dalış merkezi haline gelen Halfeti ilçesi de, Şanlıurfa Valiliği tarafından oluşturulan stantta tanıtılıyor.

Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür ve Tanıtma Ataşesi Osman Şahin, fuar ziyaretinde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin turizmde dünya sıralamasında 6. sırada yer aldığını belirterek; “Türkiye'nin yılda 39-40 milyona varan ziyaretçisi söz konusu. Almanya'dan 5 milyon 400 bin kişinin ziyaret ettiği 2015 rakamları elimizde. Her sene yüzde 4-5 artışla tamamlarsak, turizmde 2023 yılında hedefimiz 50 milyon ziyaretçi ve 50 milyar dolar da girdi sağlamak” dedi. 

Şahin, gidilmeyen her fuarda yerin başka ülke ve firmalar tarafından doldurulduğunu, Türkiye'nin özellikle 2023 yılı turizm hedefini yakalayabilmesi için bu tür fuarlarda bulunarak, tanıtımı ön plana çıkarmasının çok önemli olduğunu söyledi. Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel de ,fuara bu yıl 9'u bireysel 25'i ise milli katılım olarak 34 Türk firmasının katıldığını dile getirerek; “Firmalar arasında marina işleten şirketlerimiz de var, yat üreten şirketlerimiz de, yat turizmi yapanlar da var. Bu fuara şirketlerimizin katılması hem Türk turizminin tanıtılması açısından büyük katkı yapacaktır, hem de örneğin yat üreten firmalarımız yurt dışına yaptıkları satışlarla ihracata katkıda bulunuyorlar.” şeklinde konuştu.

Gürel ile Şahin, fuarda yer alan Türk firmalarının stantlarını ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldılar.
Yaklaşık 200 bin kişinin ziyaret etmesinin beklendiği fuar, 31 Ocak'a kadar gezilebilecek.

Haber Kaynağı : www.yatvitrini.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece niyanayachts.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

VİTRİN TEKNELERİ

5.000.000 €

2012 Mengi Yay 42M

350.000 €

2009 Princess V53

600.000 €

2006 RIVA 68 EGO

18.000.000 €

2016 Mangusta OCEANO 42

600.000 €

2007 Ferretti 591

scroll up